Wyświetlanie jednego wyniku

Zdrowe zabawki drewniane dla dzieci

Zabawki drewniane dla dzieci są doskonałą alternatywą dla zasypujących rynek zabawek plastikowych nieznanego pochodzenia, które często wykonane są z toksycznych materiałów bez odpowiednich atestów i certyfikatów.

Zabawki i akcesoria dla niemowląt

Niania BabySense Sc-210

299,00 


Zabawki z drewna - zdrowe, bezpieczne i wytrzymałe

Odpowiednia zabawka oprócz walorów estetycznych powinna być dobrana tak, aby sprostać wymaganiom rozwojowym malucha. Jednak na tym nie koniec funkcji, które powinna spełniać idealnie dopasowana zabawka. Niebagatelną rolę pełni także materiał, z którego przedmiot został wykonany, dlatego warto się zastanowić, czy zabawka bez odpowiednich certyfikatów i atestów to dobry pomysł na prezent dla najmłodszych.

Bardzo wielu rodziców, z momentem pojawienie się potomka, zmienia swoje codzienne nawyki – od żywienia po całą przestrzeń życiową. Starają się zapewnić maluszkowi pełnowartościowy, niezmodyfikowany, zdrowy posiłek, dobierają odpowiednie środki czystości oraz ubrania, które nie podrażnią delikatnej skóry dziecka. Jest to także odpowiedni moment, aby zastanowić nad doborem zabawek, którymi przez większość dzieciństwa będą otoczone nasze pociechy. Aby pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka wybierajmy zabawki z atestami, a także te, które wykonane są z naturalnych materiałów. Doskonale nadadzą się coraz popularniejsze zabawki drewniane, które skutecznie przyciągną uwagę dziecka i zapewnią doskonałą rozrywkę.

Zabawki z drewna oprócz tego, że są produktem ekologicznym i naturalnym, mają też kilka innych zalet. Są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie mają ostrych krawędzi. Jako materiał wytrzymały nie pękają, nie wgniatają się, nawet zrzucone z wysokości, dlatego też mogą służyć bardzo długo i bawić niejedno pokolenie. Dzięki gładkiej, jednolitej strukturze są miłe w dotyku, higieniczne, gdyż nie posiadają szczelin i luk. Łatwo je zatem utrzymać w czystości, co jest niezwykle ważne zwłaszcza przy małych dzieciach. Są w 100% biodegradowalne i nie szkodzą środowisku. Sklepy stacjonarne nie zawsze mają w swojej ofercie drewniane zabawki dla dzieci jednak na naszej stronie z każdym dniem wybór ich jest coraz większy, a zabawki mimo że proste w swojej budowie, są atrakcyjne i ponadczasowe.

Zabawki z drewna dla dzieci mają prostą budowę, nie posiadają mechanizmów sterujących, dlatego angażują dziecko do zabawy. To maluch decyduje, w jaki sposób będzie się bawił daną zabawką. Schemat nie jest narzucony z góry, ponieważ zabawki dla dzieci z drewna nie posiadają instrukcji obsługi. Dzięki temu dziecko rozwija swoją kreatywność, logikę i motorykę, czyli wszystkie te umiejętności, które są niezbędne do dalszego funkcjonowania i życia w społeczeństwie.

Więcej wyjątkowych zabawek dla swojej pociechy znajdziesz tutaj: https://www.miskababy.pl/